DESTRUKCE STŘEDNÍHO ŠKOLSTVÍ V KARLOVARSKÉM KRAJI OPĚT NA POŘADU DNE

31/10/2017 DESTRUKCE STŘEDNÍHO ŠKOLSTVÍ V KARLOVARSKÉM KRAJI OPĚT NA POŘADU DNE

 

DESTRUKCE STŘEDNÍHO ŠKOLSTVÍ V KARLOVARSKÉM KRAJI OPĚT NA POŘADU DNE

V článku senátora Jana Horníka v Parlamentních listech ze dne 26.10.2017 jsem se dočetl, že Karlovarský kraj opět hodlá činit nepopulární kroky ve středním školství. Je neuvěřitelné, kolik odborných názvů snaha s jediným cílem - rušit či nesmyslně slučovat střední školy v regionu během posledních let získala. Někdejší OPTIMALIZACE škol se po neúspěšném prosazení přejmenovala na STABILIZACI. Ani ta se v minulém volebním období nepodařila prosadit, díky širokému spektru odpůrců z řad odborné veřejnosti, zástupců měst i studentů, kteří společně vyšli do ulic. Současný „krycí název" destrukce středního školství v našem kraji je OBOROVÁ STRUKTURA a vyrukoval s ní radní za školství Jaroslav Bradáč.

Plně souhlasím s Janem Horníkem, že radní Jaroslav Bradáč je člověk bez morálního i odborného kreditu a jménem Strany Práv Občanů KK se distancujeme od veškerých jeho politických kroků.

V roce 2016, kdy se mu podařilo uspět v krajských volbách za koalici SPD a SPO, začal vyjednávat s dalšími politickými subjekty o svých výhodách a podařilo se mu získat pozici radního za školství. Poté přestal s naší organizací SPO komunikovat a po několika urgencích se dne 22.8.2017 distancoval slovy: Pro mě v současné době žádná SPO Karlovarského kraje neexistuje". (toto prohlášení je možné doložit v písemné podobě)

V uplynulých letech jsem jako zastupitel města Nejdku, spolu se svou manželkou Ivetou Drobnou, tehdejší místostarostkou, senátorem Janem Horníkem a odbornou veřejností za zachování jednotlivých středních škol v Karlovarském kraji aktivně bojoval a podařilo se nám je uhájit. Jen za zachování SOŠ a SOU v osmitisícovém Nejdku tehdy podepsalo petici  6200 občanů! Věřím, že současní radní snahu Jaroslava Bradáče nepodpoří. Tisíce občanů Karlovarského kraje, kteří s tímto záměrem nesouhlasí, jsou i jejich voliči! Měli by mít na paměti, že nevratné kroky uzavírání a slučování škol vedou nejenom k problémům, na které upozorňuje odborná veřejnost, ale také odlivu mladých lidí z dotčených obcí, což je pro ně značně degradující.

Miroslav Drobný,

místopředseda SPO KK

 

 

Proč SPO?

 

  1. navrhujeme, aby bylo preferenční procento ve volbách do Poslanecké sněmovny dále sníženo z 5 na 3 %
  2. navrhujeme, aby ve volbách do Poslanecké sněmovny byl počet volebních okrsků zvýšen z dnešních 14 na 35
  3. navrhujeme, aby občané i v krajských a celostátních volbách měli možnost vybírat osobnosti z kandidátek více politických stran
  4. navrhujeme, aby starostou, resp. primátorem byl zvolen ten, kdo v komunálních volbách obdržel nejvíce preferenčních hlasů
  5. navrhujeme, aby krajským hejtmanem byl zvolen ten, kdo v krajských volbách obdržel nejvíce preferenčních hlasů
  6. navrhujeme, aby místní referendum bylo platné při menší než 35 % účasti občanů

 
Poslední novinky