Hodnocení činnosti SPO od krajské konference 2017 do krajské konference 2018

15/02/2018 Hodnocení činnosti SPO od krajské konference 2017 do krajské konference 2018

 

Po zvolení nového předsedy a nového předsednictva SPO KK, na krajské konferenci v březnu 2017 v Praze, lze konstatovat, že krajská organizace Karlovarského kraje pracovala globálně v hrubých obrysech celkem pozitivně. Lze vyzdvihnout zejména práci místní organizace Sokolov, kde je předsedou Miroslav Procházka. 

Bohužel volby do poslanecké sněmovny nedopadly dle našeho očekávání, ač byla vyvinuta maximální snaha všech místních organizací. 

Jako pozitivní lze ale hodnotit sběr podpisů pro kandidaturu pana Miloše Zemana na prezidenta ČR. Lze opětovně vyzdvihnout práci MO Sokolov a MO Nový Kostel, kterým se podařilo získat nejvíce podpisů.

Dále je třeba pozitivně zhodnotit volební kampaň pana Miloše Zemana na opětovné zvolení prezidentem ČR, která dopadla pozitivně ve prospěch ČR.  

V neposlední řadě se podařilo předběžně vytvořit novou MO v Mariánských Lázních, která bude oficiálně založena hned po krajské konferenci.  

Na krajské konferenci, která se bude konat dne 17.2.2018 v Sokolově bude podrobně vyhodnocena celoroční práce všech místních organizací a proběhnou volby nového vedení SPO Karlovarského kraje. 

Aleš Kastl, předseda krajské organizace SPO KK

 

                                                                                                                                                   

Proč SPO?

 

  1. navrhujeme, aby bylo preferenční procento ve volbách do Poslanecké sněmovny dále sníženo z 5 na 3 %
  2. navrhujeme, aby ve volbách do Poslanecké sněmovny byl počet volebních okrsků zvýšen z dnešních 14 na 35
  3. navrhujeme, aby občané i v krajských a celostátních volbách měli možnost vybírat osobnosti z kandidátek více politických stran
  4. navrhujeme, aby starostou, resp. primátorem byl zvolen ten, kdo v komunálních volbách obdržel nejvíce preferenčních hlasů
  5. navrhujeme, aby krajským hejtmanem byl zvolen ten, kdo v krajských volbách obdržel nejvíce preferenčních hlasů
  6. navrhujeme, aby místní referendum bylo platné při menší než 35 % účasti občanů

 
Poslední novinky