Radní Bradáč vyloučen z SPO - Karlovarský kraj

04/11/2017 Radní Bradáč vyloučen z SPO - Karlovarský kraj

https://karlovarsky.denik.cz/zpravy_region/tvrdy-dopad-skolske-reformy-radni-bradac-vyloucen-z-spo-20171104.html

Tvrdý dopad školské reformy: Radní Bradáč vyloučen z SPO

Karlovarský kraj - Bylo to rychlejší než reforma školství v Karlovarském kraji. Tu stihlo hejtmanství projednat během týdne a přes hlasitý odpor opozice ji v úterý na krajském zastupitelstvu schválit.
Zdroj: https://karlovarsky.denik.cz/zpravy_region/tvrdy-dopad-skolske-reformy-radni-bradac-vyloucen-z-spo-20171104.html

A ještě týž večer se stáhla mračna nad Jaroslavem Bradáčem, krajským radním pro školství. Krajský výbor jej vyloučil z řad Strany práv občanů (SPO). „Se strategií, kterou radní Bradáč prosazuje, nechceme mít nic společného. V obcích, kde střední odborné školy a učňovské školství fungují, nastane odliv mladých lidí, problémy budou mít rodiny i učitelé. To my neschvalujeme a školám držíme palce," uvedl Miroslav Drobný, krajský místopředseda SPO. A zdůraznil, že radní Bradáč s SPO už od srpna nekomunikuje.

„Pouze nás informoval, že pro něj už žádná krajská SPO neexistuje," dodal Drobný. Což radní Bradáč vlastně potvrdil, protože uvedl, že tato krajská SPO nemá žádná práva na vylučování členů. „Krajská konference byla nečestně zmanipulována a po puči zbylo v kraji pouhé torzo, které neuznáváme. Nechtěl jsem poškozovat zájmy strany, proto jsem mlčel. Ale jen dokud mě nechali na pokoji," konstatoval krajský radní Bradáč. A dodal, že vše si nyní rozmyslí, ale jednou z variant je podání jeho přihlášky o členství v SPO v jiném kraji.

 

 

Zdroj: https://karlovarsky.denik.cz/zpravy_region/tvrdy-dopad-skolske-reformy-radni-bradac-vyloucen-z-spo-20171104.html

 

 

Proč SPO?

 

  1. navrhujeme, aby bylo preferenční procento ve volbách do Poslanecké sněmovny dále sníženo z 5 na 3 %
  2. navrhujeme, aby ve volbách do Poslanecké sněmovny byl počet volebních okrsků zvýšen z dnešních 14 na 35
  3. navrhujeme, aby občané i v krajských a celostátních volbách měli možnost vybírat osobnosti z kandidátek více politických stran
  4. navrhujeme, aby starostou, resp. primátorem byl zvolen ten, kdo v komunálních volbách obdržel nejvíce preferenčních hlasů
  5. navrhujeme, aby krajským hejtmanem byl zvolen ten, kdo v krajských volbách obdržel nejvíce preferenčních hlasů
  6. navrhujeme, aby místní referendum bylo platné při menší než 35 % účasti občanů

 
Poslední novinky